Peelingi medyczne

Peelingi medyczne

Peelingi medyczne w terapii przeciwtrądzikowej, rewitalizacji, fotoodmładzaniu skóry, usuwaniu przebarwień.

Wśród kwasów z grupy AHA, kwas migdałowy wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym i odkażającym. Działa przeciwko szczepom bakterii z rodzaju Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia coli, Aerobacter aerogenes. Masa cząsteczkowa kwasu migdałowego jest większa w porównaniu z popularnym w grupie kwasów AHA – kwasem glikolowym, dzięki temu kwas migdałowy działa łagodniej i bezpieczniej w zastosowaniu zewnętrznym na skórę.

Właściwości i działanie kwasu migdałowego:

  • silne działanie antybakteryjne i regulujące, polecany w przypadku wyprysków trądzikowych i zaskórników
  • działanie przeciwzmarszczkowe, poprawa struktury skóry, wygładzenie zmarszczek powierzchniowych
  • wpływ na produkcję kwasu hialuronowego w skórze, co zapewnia ujędrnienie skóry
  • rozjaśnienie przebarwień posłonecznych, pozapalnych, w przypadku melazmy i piegów,
  • brak skutków ubocznych w postaci ciemnienia przebarwień, możliwych w przypadku hydrochinonu i kwasu glikolowego
  • działanie łagodzące, brak silnych podrażnień, łuszczenia i zaczerwienienia podczas kuracji
  • polecany jako przygotowanie skóry do silniejszych peelingów i zabiegów złuszczających,
  • ułatwia późniejszą regenerację skóry i zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych

Z tego powodu peelingi kwasem migdałowym są polecane przez cały rok, również latem, jednak to nie oznacza, że podczas stosowania produktów z kwasem migdałowym ochrona przeciwsłoneczna nie jest wymagana. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów z kwasami AHA, podczas kuracji kwasem migdałowym nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji SPF 30.

Jest to kwas AHA o podwójnym kierunku działania. Z jednej strony zgodnie z typowymi właściwościami kwasów AHA, reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo, z drugiej strony wykazuje silne działanie antybakteryjne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry, goi wypryski i zmiany trądzikowe. Spośród wszystkich kwasów stosowanych w zabiegach medycyny i kosmetologii estetycznej najsilniej stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze. Dzięki większej wielkości cząsteczek oraz działaniu łagodzącemu kwas migdałowy jest lepiej tolerowany, nawet przez wrażliwe cery naczynkowe. Nie powoduje podrażnienia, zaczerwienienia, silnego łuszczenia skóry oraz przebarwień pozapalnych.

Umów się na wizytę

Skontaktuj się z nami i ustal termin wizyty Kontakt