Zabiegi z użyciem botoksu

Botoks

Zastosowanie preparatów zawierających botoks — toksynę botulinową pozwala na skuteczne i długotrwałe wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Zmarszczki mimiczne pojawiają się już u młodych osób. Z biegiem czasu zagłębienia powstające w wyniku często powtarzanych grymasów twarzy zaczynają się pogłębiać i utrwalać. Stopniowo tworzą się kurze łapki, zmarszczki zdziwienia czy gniewu na czole. Zastosowanie preparatów zawierających botoks zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych. Zabieg wykonywany jest poprzez wstrzyknięcie, małej ilości preparatu precyzyjnie w kilka miejsc na twarzy po badaniu przez lekarza i ustaleniu stosownej dawki. Zabieg trwa krótko, czas zabiegu jest zależny od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji), zajmuje to około 15-20 minut.

Zmarszczki w okolicy zabiegu poddają się korekcji stopniowo. Pierwsze efekty będą widoczne po 2-3 dniach od iniekcji. Pełen efekt działania botoksu, czyli brak możliwości zmarszczenia mięśnia, widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt ten utrzymuje się około 4-6 miesięcy i ustępuje także stopniowo. Ponadto wygląd po zabiegu jest uzależniony od stopnia zaawansowania zmarszczek. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci wracają z ochotą. Daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają, a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny.

Zabieg z użyciem botoksu wykonywany jest również w leczeniu:

  • bruksizmu (zgrzytanie zębami)
  • nadpotliwości pach
  • nadpotliwość dłoni i stóp

Wskazania do zabiegu:

  • zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy
  • wokół oczu („kurze łapki”)
  • poprzeczne na czole, pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”), zmarszczki dolnej części twarzy – „bruzdy marionetki”, na szyi, brodzie

Cennik

Botoks

Kurze łapki420 zł
Zmarszczki czołowe poprzeczne420 zł
„Lwia zmarszczka” (między brwiami)420 zł
Zmarszczki „królicze”200 zł
Dwie okolice790 zł
Trzy okolice1150 zł
Leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębów)700 zł
Leczenie nadpotliwości pach1250 zł
Leczenie nadpotliwości dłoni1500 zł
Leczenie nadpotliwości stóp1400 zł

Umów się na wizytę

Skontaktuj się z nami i ustal termin wizyty Kontakt