Zabiegi nićmi

Zabiegi nićmi

Rozpuszczalne nici liftingujące

Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia blizn ani nacięć, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. System nici PDO powstał pięć lat temu i obecnie wykonywany jest w wielu krajach. Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony w całej Unii Europejskiej.

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu.

Dzięki zastosowaniu nici PDO, u osób z pojawiającymi się efektami starzenia skóry możemy uzyskać:

 • odmłodzenie skóry
 • wygładzenie zmarszczek
 • zwężenie porów
 • rozjaśnienie skóry
 • łagodny lifting skóry

Przygotowanie do zabiegu

 • Na dwa dni przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, korzystania z sauny i solarium.
 • Należy odstawić leki wpływające na krzepliwość krwi, takie jak np.: Aspiryna, Polopiryna, Acard, Polocard, Pyralgina. Mogą one sprzyjać powstawaniu siniaków po wkłuciach.
 • W przypadku stosowania leków p/zakrzepowych takich jak np.: Fraxiparine, Cleksane, Fragmin, Warfin należy skonsultować z lekarzem prowadzącym możliwość odstawienia.
 • Przed zabiegiem nie musisz robić żadnych badań. Wystarczy szczegółowy wywiad lekarski przeprowadzony na początku wizyty. Lekarz zapyta, czy nie cierpisz na cukrzycę, chorobę neurologiczną polegającą na osłabieniu siły mięśniowej, a także czy nie jesteś w ciąży i nie karmisz piersią. Obejrzy też dokładnie twoją skórę. Jeżeli wyskoczy nam opryszczka albo jakaś inna infekcja skórna powinniśmy przełożyć zabieg. Stany zapalne skóry są istotnym przeciwwskazaniem do wykonania zaplanowanej procedury.
 • Nie zaleca się wykonywania zabiegów kobietom w trakcie miesiączki – w tym czasie wzrasta skłonność do krwawienia. Wpływa to na możliwość powstania zasinień i wylewów podskórnych.
 • W przypadku wątpliwości i pytań dotyczących innych przeciwwskazań do zabiegów prosimy o konsultację telefoniczną z dr. Michałem Ekkertem pod nr tel. 695 929 491.

Cennik

Zabiegi nićmi (rozpuszczalne nici liftingujące)

Nici gładkie: twarz, szyja, dekolt50 zł/szt.
Nici liftingujące (haczyki)400 zł/szt.
Zabieg zamykania naczynek (niebieskie żyłki, pajączki)
od 200 zł

Umów się na wizytę

Skontaktuj się z nami i ustal termin wizyty Kontakt